AÇIK RADYO DİNLEYİCİ DESTEK PROJESİ 2005

Açık Radyo Dinleyici Destek Projesi 2005, 26 Şubat Cumartesi ve 27 Şubat Pazar günleri, saat 11.00’le 20:00 arasında yapılan özel canlı yayınla beraber başladı. Amaç, dinleyicinin desteğine ve katılımına yaslanan, bağımsız, tarafsız, çok sesli ve kalıcı bir mecra oluşturmak.

 

Pek çok konuğun ağırlandığı, Açık Radyo dinleyicilerinin, eski yeni ve programcıların, telefonla ya da Radyo'ya gelerek canlı yayına katıldığı, stüdyoyu ve o meşhur koridorumuzu şenlendirdiği, sıcak ve içten mesajlarıyla yüreğimize su serptiği, neşeli ve çok da heyecanlı bir hafta sonu oldu.

 

Biz de bu vesileyle, bir radyonun ne işe yaradığını bir kez daha hatırladık: sesimizi duyurmaya, başkalarının seslerini duymaya. 

 

Dinleyici Destek Projesi ne işe yarıyor peki? Hepimize, radyomuzun tam da düşündüğümüz gibi, programcısı, dinleyicisi ve çalışanları ile, bir ortak proje olduğunu kanıtlıyor. Bu yüzden bütün destekçilerimize sonsuz teşekkür borçluyuz.  

 

Açık Radyo, bağımsız yayıncılık ilkesinden ödün vermeden yaşamına devam edebilmek için, ilk kez geçtiğimiz yıl Mart ayında dinleyicisinden açıkça maddi destek istemişti. “Açık Radyo Dinleyicisini Arıyor” sloganıyla başlattığı Dinleyici Destek Projesi’ne geçen yıl 2250 dinleyici katılmıştı. 

 

Açık Radyo, bundan sonra da hep dinleyicisinin desteği ile ayakta kalmak istiyor, çünkü sürdürülebilir bağımsızlığının tek gerçek güvencesi bu. Bu yüzden Dinleyici Destek Projesi, bu yıl da, önümüzdeki yıllarda da tekrar edecek. Açık Radyo, dinleyicisi talep ettiği, katıldığı ve sahip çıktığı sürece açık kalacak.

 

 

Gitaresk Ana Sayfa
Ana Sayfa