Haftanın  Albümü

 Uchmush Albüm

 
©2016

 

Bu albümden seçmeler çalacağımız 16 Mayıs 2017 tarihli programın playlisti için tıklayın...

Zonkey, progressive jamband  Umphrey's McGee'nin, 11 Kasım 2016'da yayınlanmış olan onuncu stüdyo albümü. Değişik müzik türlerini kapsayan ve farklı müzisyenlerin yorumlarından oluşturulan bir "mashup*" aibümü.

(*mashup: İki veya daha çok sarkıdan harmanlanan bir şarkı.)

Grup, sekiz yıldır özgün mashup'lar düzenleyip çalıyor. Zonkey  ile bu çalışmalar ilk defa konser yerine stüdyoya taşınmış oluyor.

Albüm, grup elemanlarının tasarladığı, düzenlediği ve çaldığı 12 özgün mashup'dan oluşuyor. 70'lerin reggae, 60'lerin pop ve 90'ların metal müzikleri de dahil olmak üzere 40'ı aşkın yılın klasik parçalarından derlenmiş. Sınır tanımamışlar.

Klavyeci Joel Cummins'in sözleriyle: "Zonkey en sevdiğimiz müzisyen ve şarkıların bir kısmına bir saygı duruşu sayılabilir. Bestelerin ve kayıtların orijinal ruhunu muhafaza etmeye çalışmanın yanında, şarkıların yapılarıyla oynayarak eğlenmeye de çalıştık. Yepyeni bir tını yaratmak için biribirine benzemeyen müzik öğelerini de birleştirdik."

 

Müzisyenler
Brendan Bayliss:
Gitar, Vokal
Jake Cinninger:
Gitar, Klavyeler, Vokal
Joel Cummins:
Klavyeler, Vokal 
Ryan Stasik: Bas
Kris Myers: Davul, Vokal
Andy Farag: Vurmalılar

Konuk
Jennifer Hartswick
: Vokal (5)

Parçalar:

1. National Loser Anthem ("The National Anthem" -- Radiohead, "Loser" -- Beck, "In the Air Tonight" -- Phil Collins)
2. Life During Exodus ("Exodus" -- Bob Marley and the Wailers, "Life During Wartime" -- Talking Heads, "25 or 6 to 4" -- Chicago, "City Of Tiny Lites" -- Frank Zappa)
3. Can't Rock My Dream Face ("Rock With You" -- Michael Jackson, "Dreams" -- Fleetwood Mac, "Can't Feel My Face" -- The Weeknd)
4. Sad Clint Eastwood ("Sad But True" -- Metallica, "Clint Eastwood" -- Gorillaz)
5. Electric Avenue to Hell ("Highway to Hell" -- AC/DC, "Electric Avenue" -- Eddy Grant, "The Triple Wide" -- Umphrey's McGee)
6. Ace of Long Nights ("Ace of Spades" -- Motörhead, "It's Gonna Be a Long Night" -- Ween)
7. Sweet Sunglasses ("Sweet Dreams (Are Made of This)" -- Eurythmics, "Sunglasses At Night" -- Corey Hart, "Electric Feel" -- MGMT)
8. Strangletage ("Sabotage" -- Beastie Boys, "Stranglehold" -- Ted Nugent)
9. Come As Your Kids ("Kids" -- MGMT, "Come As You Are" -- Nirvana, "You Spin Me Round (Like a Record)" -- Dead or Alive)
10. Frankie Zombie ("Thunder Kiss '65" -- White Zombie, "Relax" -- Frankie Goes To Hollywood, "Have a Cigar" -- Pink Floyd)
11. Bulls on the Bus ("Bulls on Parade" -- Rage Against the Machine, "Mark on the Bus" -- Beastie Boys)
12. Bittersweet Haj ("Bitter Sweet Symphony" -- The Verve, "Hajimemashite" -- Umphrey's McGee)

 

PROGRAM ARŞİVİ

 

Sayfa Başına Dön

Gitaresk Ana Sayfa
Ana Sayfa