Haftanın  Albümü

 Uchmush Albüm

Buddy Miller
with Marc Ribot, Bill Frisell & Greg Leisz

"The Majestic Silver Strings"
©2011

Bu albümden seçmelerin çalınacağı 12 Mart 2013 tarihli programın playlisti için tıklayın...

Şarkıyazar, şarkıcı, ve yapımcı Buddy Miller, kariyerine 1960'larda bluegrass gruplarında kontrbas çalarak başladı. Ardından bir akustik gitarcı olarak tüm Amerka'yı gezdi ve New York'a yerleşip aralarında vokalist ve gitarist Shawn Colvin de bulunan Buddy Miller Band'i kurdu. Ayrıca alternatif country rock'çu Jim Lauderdale ile hâlâ süren bir işbirliğine girdi. Daha sonraları Nashville'e yerleşen Miller, stüdyo gitarcısı ve vokalisti olarak aralarında Jim Lauderdale, Victoria Williams ve Heather Myles da bulunan bir çok müzisyenin albümünde çaldı. 1995'te ilk solo albümü Your Love and Other Lies'ı çıkardı. Bunu 1997'de Poison Love  izledi.

Bu arada Buddy Miller, Emmylou Harris'in grubunun ana gitaristi oldu. Buna karşılık da, Harris Poison Love 'da geri vokal yaptı. 1999'da, kendi ev stüdyosunda, Cruel Moon'u kaydetti ve bu albümde kayıtlara Steve Earle de katıldı. 2001'de eşi Julie Miller ile bir düet albümü yaptılar. 2002'de beşinci solo albümü olan Midnight and Lonesome yayınlandı. Bu albümde de Lauderdale, Harris ve Julie Miiler konuk oldular. 2004'de bir gospel albümü olan United Universal House of Prayer'i yayınladı. Bu albümü 2009'daki Written in Chalk izledi.

Miller, solo kariyerinin yanında, Emmylou Harris'in grubunda çalmaya devam etti, Steve Earle ile gitar çaldı, Eşi Julie Miller, Jimmie Dale Gilmore ve Vigilantes of Love'ın albümlerinin yapımcığını üstlendi. Ayrıca, Dixie Chicks, Lee Ann Womack, Jim Lauderdale ve Hank Williams III için besteler yaptı. 2011'deki proje albümü The Majestic Silver Strings'i, 2012'de Jim Lauderdale ile yaptığı Buddy & Jim  izledi.

Buddy Miller, The Majestic Silver Strings projesinde caz gitaristleri Marc Ribot ve Billy Frisell ile her türlü tarzda çalan pedallı çelik gitar ustası Greg Leisz ile birlikte çalıştı. Patty Griffin, Julie Miller, Shawn Colvin, Emmylou Harris, Lee Ann Womack vokalleriyle bu dört usta gitariste konul oldular. Davulcu Jay Bellerose ve basçı Dennis Crouch, albümün ritim bölümünü oluşturdular.

Albüm, birkaç özgün beste dışında klasik country bestelerinden oluşuyor. Ancak, tekrar tanımlanmış olan bu şarkılar hiç bir şekilde nostaljik bir hava vermiyorlar. 

 

Müzisyenler

Buddy Miller - Elektrik ve Akustik Gitarler, Mandogitar (1,4,7,10), Bariton Elektrik Gitar (2-3,9,12-13), Vokal (1,11,13)
Marc Ribot - Elektrik ve Akustik Gitarlar, Requinto Gitar (1,3), Vokal (4,7,11)
Bill Frisell - Elektrik ve Akustik Gitarlar
Greg Leisz - Elektrik ve Akustik Gitarlar, Pedallı Çelik Gitar (7,9-10,13)
Jay Bellerose - Davul
Dennis Crouch - Bas

Konuklar

Ann McCrary - Vokal (2)
Patty Griffin - Vokal (3)
Lee Ann Womack - Vokal (5,12)
Marc Anthony Thompson (aka Chocolate Genius) - Vokal (6)
Shawn Colvin - Akustik Gitar ve Vokal (8)
Emmylou Harris - Vokal (10)
Julie Miller - Vokal (13)

 

Parçalar:

1.

Cattle Call (Tex Owens)

2.

No Good Lover (Mickey Baker, Gibson, Sylvia Vanderpool)

3.

I Want to Be with You Always (Jim Beck, Lefty Frizzell)

4.

Barres de la Prison (Trad., Arr: Marc Ribot)

5.

Meds (Marc Ribot)

6.

Dang Me (Roger Miller)

7.

Bury Me Not on the Lone Prarie (Trad., Arr: Marc Ribot)

8.

That's the Way Love Goes (Lefty Frizzell, Sanger Shafer)

9.

Freight Train (Elizabeth Cotten, Fred Williams, Paul James)

10.

Why I'm Walkin' (Melvin Endsley, Stonewall Jackson)

11.

Why Baby Why (Darrel Edwards, George Jones)

12.

Return to Me (Daniel Di Minno, Carmen Lombardo)

13.

God's Wing'ed Hope (Julie Miiler, Bill Frisell)

 

PROGRAM ARŞİVİ

 

Sayfa Başına Dön

Gitaresk Ana Sayfa
Ana Sayfa