Haftanın  Albümü

 Uchmush Albüm


08/29/09 Comcast Center (Great Woods), Mansfield, MA
©2009

 

Bu konserin ilk bölümünü çaldığımız 1 Eylül 2009 tarihli programın playlisti için tıklayın...

Bu konserin son bölümünü çaldığımız 8 Eylül 2009 tarihli programın playlisti için tıklayın...

Widesprad Panic, Grateful Dead'in "yol savaşcıları" mirasını taşıyan neo-hippi jamband gruplarının en önemli lerinden biri. Caz ve blues desenleri taşıyan, sürekli turnede olan  bir "southern rock" grubu. Grubun tohumları 1982'de vokalist John Bell ve gitarist Michael Houser tarafından Athens, Georgia'daki okullarında atılmış. 1983'te basçı Dave Schools da ikiliye katılınca, Widespread Panic resmen doğmuş. 1986'daki ilk single'larından sonra davulcu Todd Nance, ve hemen arkasından vurmalıcı Domingo "Sunny" Ortiz ve John "JoJo" Hermann gruba katılmış. İlk albümleri Space Wrangler 1988'de küçük bir şirket olan Landslide etiketi ile çıkmış. Birkaç yıl sonra Capricorn'a geçmişler ve 1991'de Widespread Panic adlı albümlerini yayınlamışlar. Turneler ve albümler 2002'ye kadar devam etmiş.  Haziran 2002'deki bir turne sırasında pankreas kanseriyle savaşmakta olan lead gitarist Michael Houser ayrılmak zorunda kalmış. Turneyi George McConnell'ın gitarıyla tamamlamışlar. 10 Ağustos 2002'de Micheal Houser ölmüş ve grubun devam ermesini vasiyet etmiş.

George McConnell'in grubun daimi üyesi olmasıyla Nisan 2003'te Ball adındaki Houser'siz ilk albüm yayınlanmış. Bunu, 2004'de Night of Joy ve Über Cobra adlı konser albümleri ile Jackassolantern adlı stüdyo albümü ve 2006'da Earth to America albümü izlemiş. 2008 başlarında çıkan Free Somehow'da, Jimmy Herring, gitarda George McConnell yerine geçmiş

Konser, 29 Ağustos 2009'da. Massachusetts eyaletinin Mansfield kentinde, Comcast Center salonunda verilmiş. Derek Trucks ve Warren Haynes, bazı parçalarda gitarlarıyla konuk olmuşlar.

 

Müzisyenler
John Bell:
Vokal ve Gitarlar
John Hermann: Klavyeler, Vokal
Jimmy Herring: Gitarlar
Dave Schools: Baslar, Vokal
Todd Nance: Davul
Domingo "Sunny" Ortiz: Vurmalılar

Konuklar
Derek Trucks:
Gitar (8,9)
Warren Haynes:
Gitar (10-11)
 

Parçalar:

1. C. Brown (Widespread Panic, Winston Riley)
2. Space Wrangler
3. Porch Song
4. Stop Breakin' Down Blues (Robert Johnson)
5. Time Zones
6. Conrad the Caterpillar
7. Thought Sausage
8. Ain't No Use (Leroy Kirkland, Sidney Wyche)
9. Blight (Vic Chesnutt)
10. Smokestack Lightning (Howlin' Wolf)
11. Chilly Water

* Bestecisi belirtilmemiş parçalar: Widespread Panic

 

PROGRAM ARŞİVİ

 

Sayfa Başına Dön

Gitaresk Ana Sayfa
Ana Sayfa