Haftanın  Albümü

 Uchmush Albüm

Trey Anastasio
Trey Anastasio
©2002

 

Bu albümden seçmelerin çalınacağı 23 Temmuz 2002 tarihli programın playlisti için tıklayın...

Tam adı Ernest Guiseppe Anastasio III olan Trey Anastasio, 1964'de New Jersey'de doğdu. Okulda, yıllar sonra birlikte beste yapacağı Tom Marshall ile tanıştı. Çocukluğunda çocuklar için şarkılar yazan annesi Diane'e yardım ederdi. Vermont Üniversitesi'nde iken, basçı Mike Gordon, davulcu John Fishman, ve gitarist Jeff Holdworth ile Phish grubunu kurdu. Vermont Üniversitesi'nden atılan Trey Anastasio, deneysel bir okul olan Goddard College'a girdi ve burada Ernie Stires ile bestecilik üzerine çalıştı. Arada Phish ile çalışmaları devam ederken, Jeff Holdworth gruptan ayrıldı ve yerine klavyevi Page McConnell geçti.

 1980'lerde, 1990'larda Trey Anastasio'nun öncelikli müzik etkinliği Phish grubu oldu. Ancak, besteleri gittikçe progressive ve karmaşıklaştı. 1996'da, Sun Ra'nın saksafoncusu Marshal Allen, orgçu John Medeski, avangard gitarist Marc Ribot ve deneysel davulcu Bob Gulotti ile birlikte Surrender to The Air adlı  bir big-band, free-jazz projesinin yapımcılığını üstlendi.

Anastasio'nun çalışmaları besteden doğaçlamaya doğru bir ilerleme gösteriyordu. Bu değişim Phish'in 1997 ve 1998'de çıkardığı The Story of The Ghost ve The Siket Disc adlı albümlere de yansıdı. Phish'in 2000 yılında yayınlanan Farmhouse adlı albümü de tüm besteleri ve yapımcılığ Anastasio'ya ait oldu. 

Phish, Ekim 2000'de çalışmalarına süresi belli olmayan bir aralık verdi.  Trey Anastasio bu dönemde bestelerinei triosu ile çalışmalara devam etti ve Oysterhead adlı bir power-trio olarak albüm çıkardı. 

The Trey Anastasio Band

Trey Anastasio'nun son solo çalışması 2002 Nisanında yayınladığı Trey Anastasio, albümü oldu. Bu albümde sekiz kişilik bir orkestranın yanında onlarca konuk müzisyen çaldı. 

 

Müzisyenler
Trey Anastasio:
Elektrik ve Akustik Gitarlar, Vokal
Tony Markellis: Bas, Vokal
Russ Lawton: Davul, Vokal
 Jennifer Hartswick: Trompet, Vokal 
Ray Paczkowski: Klavyeler
Russell Remington: Tenor Sax, Flüt
Dave Grippo: Alto ve Bariton Sax
Andy Moroz: Trombone
Cyro Baptista: Vurmalılar

Parçalar:

1. Alive Again (Anastasio/Marshall/Herman)
2. Cayman Review (Anastasio/Marshall/Markellis)
3. Push On 'Til The Day (Anastasio/Markellis/Lawton)
4. Night Speaks To A Woman (Anastasio/Marshall)
5. Flock of Words (Anastasio/Marshall)
6. Money, Love And Change (Anastasio/Marshall)
7. Drifting (Anastasio/Markellis/Lawton)
8. At The Gazebo
9. Mr. Completely
10. Ray Dawn Balloon
11. Last Tube (Anastasio/Markellis/Lawton)
12. Ether Sunday (Anastasio/Markellis/Lawton)

*Bestecisi belirtilmemiş parçalar: Trey Anastasio

 

PROGRAM ARŞİVİ

 

Sayfa Başına Dön

Gitaresk Ana Sayfa
Ana Sayfa